top of page

Kiralık Karavan ve Karavancılık

Karavancılık nedir?

Nasıl karavan kiralama yapılır?

Kiralık karavan ile nereye gidilir?

Karavan tatili neden son yıllarda çok popüler oldu?

Karavan kiralarken nelere dikkat etmeli?

Tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap bulabileceğeniz bir çok yazı, röportaj ve video bu sayfada sizi bekliyor. 

Kiralık Karavan Macerası - 24 (İstanbul-Sinop)

Kiraladığı karavan ile Karadeniz turuna çıkan Sevgili İlker Yiğen'in Youtube kanalındaki Kiralık Karavan Macerası videosunda Lotus Karavan Kiralama da yerini aldı. 

İyi seyirler...

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Kampyerleri.org kurucusu Niyazi Solak tarafından düzenlenen Türkiye Kamp Alanları Haritası ile 81 ilde +400 kamp alanını tek sayfada ve tek harita üzerinde görüntüleyebilecek ayrıca bu kamp alanları hakkında bilgiye erişebileceksiniz. Ücretli ve ücretsiz kamp alanları hakkında detaylı bilgiye ulaşarak kamplara gitmeden önceden kamp yeri keşfinizi yapmış olursunuz.

Ekran Alıntısı.PNG
Milliyet Tatil Roportaj 11062020.jpg

Son yılların en popüler tatil trendi; Karavan

Corona virüs, tüm dünyanın alışkanlıklarını, planlarını, yaşam şekillerini ve buna bağlı olarakta tatil beklentilerini de etkiledi.Yaz tatillerinde otelleri tercih edenler, şimdilerde daha sakin ve kalabalıktan uzak alternatiflere yöneldi. Bunlardan biri de hiç şüphesiz karavanlar. Ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan karavan kültürü, eksiklerini yavaşta olsa tamamlayarak büyümeye devam ediyor. İnsanlar karantina dönemlerinde bile, evlerinde olmaktansa, doğada kendilerine izole bir alan yaratmayı tercih ettiler. Biz de bu yaz tatillerinde, karavan kiralamak isteyenlere yardımcı olmak için Rota Karavan Kiralama'dan Dilek Hanımla bir söyleşi gerçekleştirdik.

Şimdi moda Karavan Tatili

 

Star TV Ana Haber bülteninde salgın sürecinde alternatif tatil olarak öne çıkan karavan tatilini konuştuk. Karavan turizmine talepler nasıl, karavan tatilini denemek isteyenlere nasıl destek oluyoruz, karavan kiralamak isteyenleri nasıl yönlendiriyoruz, karavan tatili için ne kadar bütçe gerekir... Hepsi bu videoda.

Gezelim_Haber7_Roportajı.jpg

Yaz tatilinin yükselen yıldızı: Karavan turizmi

Koronavirüs hepimizi evlere kapattı, tüm alışkanlıklarımızı değiştirdi. Değişn alışkanlıklarımız arasında tatil tercihlerimiz de yer alıyor. Özellikle donuk geçen turizm sezonu, yaz tatilinde bir hareketlenme beklerken kalabalık ortalara girmek istemeyen tatilciler, karavan turizmini tercih ediyor.

Karavan tatili her ne kadar tatil alışkanlıklarımızın dışında olsa da Türkiye'de yabancı olunan bir anlayış değil. Karavan tatilini, karavan turizminin önde gelen firmalarından Rota Karavan Kiralama'dan Dilek Palaoğlu anlattı...

Türkiye’nin en güzel 10 karavan kampı...

 

Siz de ailece evinizi sırtınıza alıp yola düşmek niyetindeyseniz listemize göz atın. Jürimiz Türkiye’nin en güzel 10 karavan kampını belirledi. Denize sıfır, mavi bayraklı plajlar da var, çam ormanlarının serinliğini sunanlar da…

Hurriyet_Seyahat.jpg

İlker Yiğen'in Kiralık Karavan Macerası videosunda biz vardık...

Kiraladığı karavanlar ile seyahat ederek YouTube kanalında tüm karavan severler ile paylaşan İlker Yiğen'in bir macerasında biz de yerimizi aldık. 

Türkiye’nin karavan kamp alanları

 

Türkiye’de kamp yapabileceğiniz doğal alanları ve campingleri, keyifli vakit geçirebileceğiniz bungalovları, tatillerinize renk katacak doğa sporlarını keşfedin. 

kamp pusulası.png

İlker Yiğen'in Karavan Kiralarken Dikkat Edilecekler videosu...

 

Bizden de karavan kiralayan İlker Yiğen'in karavan kiralarken dikkat edilmesi gereken konularla ilgili yayınladığı video birçok karavansevere yol gösteriyor.

bottom of page